A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради

Подорож у тисячу миль починається з одного кроку (Лао-Цзи). Давайте зробимо його разом.

Артикуляційні вправи

Матеріали сайту КНЗ "Черкаський ОІПОПП Черкаської обласної ради", цифровий ресурс "Логопедична скарбничка" (фахівець ІРЦ, вчитель-логопед Кохно Т.Л.)


Вправи, що представлені в даному відео підійдуть для підготовки артикуляційного апарату до постановки шиплячих звуків. Кожну вправу дитина має повторювати 5-10 разів.

Дані вправи, що представлені в цьому відео підійдуть для підготовки артикуляційного апарату до постановки свистячих звуків. Кожну вправу дитина має повторювати 5-10 разів.

Для чистої звуковимови потрібні сильні, пружні і рухливі органи мови – язик, губи, м’яке піднебіння. Усі мовні органи складаються з м’язів. Якщо можна тренувати м’язи рук, ніг, спини і т. і., значить, можна тренувати і м’язи язика і губ. Для цього існує спеціальна гімнастика, яка називається артикуляційною та включає в себе велику кількість вправ. На даному відео представлено деякі з них. Дані вправи, підійдуть для підготовки артикуляційного апарату до постановки звуків К, Г, Х. Кожну вправу дитина має повторювати 5-10 разів.

Вхід для адміністратора