A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради

Подорож у тисячу миль починається з одного кроку (Лао-Цзи). Давайте зробимо його разом.

Медіаосвіта

Цифрові інструменти для якісної освіти у 2021 році

   В Україні з початку 2021 року знову посилено карантинні заходи, тому в закладах освіти запроваджене дистанційне навчання. У надзвичайних ситуаціях швидкість реагування є ключовою та необхідною.

Минулого року Державна служба якості освіти України у відповідь на виклики запровадила дистанційні форми проведення:

  • інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти;
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації педагогічних працівників.

В умовах дистанційного навчання Служба наголошує на важливості злагодженої комунікації між керівництвом закладів освіти, педагогами, дітьми та їхніми батьками. У пригоді педагогічним колективам стануть методичні рекомендації «Абетка для директора», яка містить поради щодо налагодження співпраці між учнями, вчителями та батьками.

Уряд України активно забезпечує всеохопне інформування суспільства про відповідні зміни у сфері освіти. Зокрема, створено спеціальний ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», де впорядковано відповіді на запитання щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Працює Всеукраїнська школа онлайн — платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11-х класів і методичної підтримки вчителів. У вільному доступі — якісний навчальний контент: відеоуроки, тести, матеріали для самостійної роботи з 18-ти основних предметів.

Поради для батьків містить платформа розвитку дошкільнят НУМО — матеріали про гармонійне спілкування з дитиною, понад 160 вправ та ігор для набуття м’яких і технічних навичок, щодо дотримання санітарних правил і дистанції тощо.

Також посилання на дистанційні та онлайн-сервіси в освіті зібрані на сторінці Міністерства освіти і науки України, серед них — роз’яснення щодо дошкілля, інструменти для вчителів та директорів шкіл, інформаційні ресурси для учасників ЗНО та абітурієнтів, сервіси для отримання довідок і апостилю, верифікації освітніх документів.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України запущено національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», де кожен охочий може набути необхідні навички.

Вхід для адміністратора