Практика заохочення до читання у різних країнах світу
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І. Франко
Сучасне суспільство розвивається надзвичайно швидкими темпами, впроваджуючи інноваційні технології та суцільну цифровізацію. Ми живемо у добу віртуальної реальності: комп’ютерні двобої із далекими незнайомцями, короткі повідомлення у соціальних мережах, дискусії у коментарях, посмішки у скайпі, перегляд заголовків та поспіх замість вдумливого читання. І все рідше відчуваємо дотик мистецтва до душі, і забуваємо, що воно не тільки виховує, а й возвеличує.
Сумна статистика свідчить, що тільки 8% українців читають щодня. Питання відсутності інтересу до читання набуло всесвітнього масштабу і змусило уряди та суспільні організації багатьох країн світу шукати шляхи вирішення цієї глобальної проблеми. Адже саме читання становить основу грамотності та вміння працювати з інформацією. Людина, яка читає, здатна розуміти, думати, співчувати. А художня література як різновид мистецтва ще й пробуджує глибини людської душі, формує емпатію, дозволяє досліджувати людську природу.
24 квітня 2023 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради Степанова Алла під час вебінару «Відкриваємо таємниці: практика заохочення до читання у різних країнах світу» розповіла про те, яку велику силу має література, як заохочують до читання у різних країнах, а також поділилася історичними фактами про давні бібліотеки та родзинками про найцікавіші сучасні бібліотеки світу.
Матеріали вебінару: Відкриваємо таємниці: практика заохочення до читання у різних країнах світу (презентація)