A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради

Подорож у тисячу миль починається з одного кроку (Лао-Цзи). Давайте зробимо його разом.

Де вчителі-предметники можуть підвищити кваліфікацію – добірка ресурсів від МОН

Дата: 11.06.2023 20:29
Кількість переглядів: 132

У вересні учні пілотних класів НУШ перейдуть у 7 клас, а ще через рік до них приєднаються цьогорічні п’ятикласники. Як працювати з цими дітьми по-новому, де підвищити кваліфікацію та які рекомендації готує МОН для педагогів – із такими запитами зверталися освітяни до редакції сайту “Нова українська школа” майже весь навчальний рік.

“Нова українська школа” звернулася до МОН, аби дізнатися, як готують учителів середньої школи до роботи в НУШ, зокрема вчителів природничих дисциплін, які якраз з’являються у 7 класах, і які є загалом можливості для підвищення кваліфікації вчителів середньої школи.

За даними міністерства, на квітень цього року заклади післядипломної освіти організували навчання педагогічних працівників 5–6 класів для впровадження НУШ.

Зокрема, підвищили кваліфікацію:

  • 11 694 керівники шкіл;
  • 73 545 вчителів 5 класів;
  • 104 283 вчителі 6 класів;
  • 235 вчителів 7 пілотних класів.

“Однак підготовка вчителів 7-х класів пілотних шкіл у більшості регіонів ще не здійснювалася, оскільки немає модельних програм для 7 класу та відповідного навчання фахівців закладів післядипломної педагогічної освіти”, – прокоментували в МОН.

Попри це, для навчально-методичного забезпечення 6–7-х класів:

  • розробили 178 програм підвищення кваліфікації та 298 освітніх програм тематичних спецкурсів;
  • провели тренінги та вебінари, освітянські онлайн-марафони і презентації з авторами модельних програм і видавництвами навчального забезпечення для викладання у шостих класах за новим Державним стандартом базової середньої освіти; навчальні практикуми для керівників і вчителів пілотних закладів загальної середньої освіти; семінари-практикуми тощо;
  • підготували 114 методичних рекомендацій, 95 навчально-методичних посібників та 15 монографій.

За розкладом нових заходів від ІППО для професійного розвитку педагогів можна стежити тут.

Заклади післядипломної педагогічної освіти зі свого боку розпланували освітні заходи до кінця року в спеціальному календарі.

Інститут модернізації змісту освіти сформував базу даних “Навчально-методична скарбничка”, у якій зібрав понад 60 розробок, рекомендацій і сценаріїв уроків з української мови, літератури, інформатики, природничих наук та інтегрованих курсів.

Для підтримки учасників освітнього процесу під час воєнного стану в ІМЗО сформували таблицю колективних напрацювань “Освітні ініціативи” закладів післядипломної педагогічної освіти” (тут можна знайти корисні курси, вебінари, тренінги, навчально-методичні розробки, інформаційні ресурси тощо).

Також є інформаційна база даних із питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їхнього професійного розвитку.

Усі ці ресурси корисні для вчителів початкової школи та 5-7 класів.

Крім цього, розроблені типові програми підвищення кваліфікації:

  • вчителів шкіл, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти;
  • керівників закладів загальної середньої освіти, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти.

У МОН нагадують, що цього року, крім педагогів початкової школи, сертифікацію можуть проходити вчителі математики й української мови та літератури, які працюють у 5–6 класах.

“Поки що пройти пілотну (як для базового рівня освіти) сертифікацію зможуть по 500 фахівців із кожної із цих двох шкільних дисциплін. Планується, що в ті часи, коли за програмою НУШ почне працювати старша школа, сертифікацію зможуть проходити вже всі педагоги”, – уточнили в міністерстві.

За матеріалом сайту "Нова українська школа"


« повернутися

Вхід для адміністратора