A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради

Подорож у тисячу миль починається з одного кроку (Лао-Цзи). Давайте зробимо його разом.

Притча, здатна змінити ставлення до життя: прочитай, поміркуй, поділися з іншими!

Дата: 19.07.2023 13:33
Кількість переглядів: 72

На краю Всесвіту стоїть невеликий магазинчик бажань, на його дверях напис: «Якщо ваша мрія не здійснилася, це означає, що ви за неї ще не заплатили». Стару вивіску віднесло ураганом вже дуже-дуже давно. Однак власник не став вішати нову, оскільки люди добре знали, що тут можна виконати будь-яке своє бажання.

Тут є абсолютно все: гроші, величезні яхти, пентхауси, щасливий шлюб, діти, керівні посади у великих корпораціях, струнке тіло, влада, перемоги в змаганнях, розкішні машини, успіх та інше.

Але там ви не знайдете смерть і життя, оскільки настільки специфічні товари відпускаються головним офісом, розташованим в іншому місці.

Відвідувачам магазинчика оголошують вартість виконання їх бажань. Але, не дивлячись на наявність мрії, деякі люди ніколи не заглядають в магазин, роздумуючи над тим, як можна їх реалізувати, не докладаючи до цього жодних зусиль.

Розмах цін тут просто неймовірний. Так, заради хорошої роботи потрібно пожертвувати визначеністю і стабільністю в житті, бути готовим розпланувати своє життя, повірити в себе і перестати сліпо слідувати наказам інших людей.

За владу треба відмовитися від переконань, навчитися знаходити всьому логічне пояснення, говорити «ні» оточуючим, знати власну цінність, ставити свої інтереси вище чужих. А також заявляти про себе, незалежно від підтримки або неприйняття з боку.

Трапляються і досить дивні ціни. Наприклад, шлюб можна придбати майже даром. Але у щасливого шлюбу дуже висока ціна, яка передбачає особисту відповідальність за своє щастя, здатність радіти життю, усвідомлення своїх потреб і того, чого вам хочеться домогтися. А ще – оволодіння мистецтвом цінувати те, що у вас вже є, визнання своєї цінності, відмова від статусу «жертви». І в деяких випадках – ризик розірвати спілкування з деякими родичами і друзями.

Далеко не всі відвідувачі магазину, спраглі реалізувати свої мрії, готові заплатити цю ціну. При появі деяких цінників хтось просто розвертається і йде геть. Інші ж тривалий час намагаються збагнути, де можна зібрати потрібну суму.

Є й ті, хто скаржиться на завищені ціни, випрошуючи для себе знижку, або просто цікавиться, коли планується розпродаж. А ще трапляються особистості, готові витратити абсолютно всі свої гроші, щоб не тільки отримати бажане, але ще і упакувати це в красиву обгортку.

Окрема категорія шоперів з заздрістю розглядає щасливих покупців, яким вдалося виконати своє бажання, помилково припускаючи, ніби ті здійснили мрію завдяки особистому знайомству з власником магазину. А, може бути, тому, що їм відомий секрет виконання бажань без будь-яких зусиль.

До власника магазину безліч разів зверталися з проханням переглянути ціни і знизити їх, щоб залучити більше відвідувачів. Але він відмовляв, адже в разі здешевлення якість надаваних бажань може істотно постраждати.

Якщо ж господареві задають питання про те, чи не боїться він банкрутства, він лише хитає головою і каже, що завжди знайдуться сміливці, готові піти на ризик і перевернути свій світ з ніг на голову. Ті, кого не влаштовує передбачуване і рутинне життя, або ті, хто дійсно вірять в свої сили і готові витратити енергію і час на те, щоб мрія стала реальністю.

І до цього часу залишився на дверях магазинчика старий напис: «Якщо ваша мрія не здійснилася, це означає, що ви за неї ще не заплатили».

Матеріал взято з facebook-сторінки групи "Практичний психолог"


« повернутися

Вхід для адміністратора