Дієві фішки. Налагодження співпраці з батьками
Одним із ключових компонентів концепції Нової української школи є педагогіка партнерства, яка ґрунтується на взаємодії між учнем, учителем і батьками. В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками.
Питання ефективної взаємодії між учителем та батьками ніколи не втрачало свої актуальності. А особливо нині, коли авторитарна модель співпраці не лише морально застаріла, а й приховує чимало загроз, яким не місце в ХХІ столітті. Адже система, у якій педагог або батьки безапеляційно диктують свої умови оточуючим, лише вносить деструктив до навчального процесу. Щоб змінити ситуацію на краще, все більше шкільних колективів України починають втілювати у життя ідеї педагогіки партнерства.
Партнерство у школі має базуватися на засадах добровільності, рівності, порозуміння та взаємодопомоги. Права та обов’язки учнів, батьків та вчителів треба чітко формулювати, а головне – усвідомлювати і захищати. Саме так зусилля кожного з них будуть спрямовані на досягнення спільної мети.
В умовах кардинальних змін в соціальному житті країни , змін в галузі освіти, проблеми взаємодії родини і школи є особливо актуальними. Батьки і вчителі – дві найпотужніші сили в процесі становлення особистості кожної людини, роль яких неможливо перебільшити.
18 червня 2024 року консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради Людмилою Боковець у плідній співпраці з заступницею директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Навчально-виховний комплекс № 4 "cередня загальноосвітня школа - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" Дніпровської міської ради Куртинець Ольгою Анатоліївною організовано та проведено вебінар "Дієві фішки. Налагодження співпраці з батьками".
Пані Ольга поділилася з учасниками заходу практичними та дієвими формами і методами ефективної співпраці з батьками.
Відеозапис заходу можна переглянути за покликанням (в запиті потрібно вказати ПІБ та заклад).
Матеріали до заходу можна завантажити за покликанням.