A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради

Подорож у тисячу миль починається з одного кроку (Лао-Цзи). Давайте зробимо його разом.

Концепція реформування історичної освіти

Дата: 13.09.2024 09:35
Кількість переглядів: 123

Фото без описуМіністерство освіти і науки України затвердило Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти (наказ МОН №1072 від 30 липня 2024 року).

Концептуальні засади — це документ, який визначає шляхи подальшого реформування історичної освіти, зокрема і з огляду на виклики війни. Він не вносить зміни в чинні накази МОН, модельні навчальні програми, підручники тощо, проте окреслює напрям реформування.

Звісно, що реформування потребуватиме часу для оновлення нормативної бази, створення програм, підвищення кваліфікації вчителів тощо. Зміни будуть поступовими та передбачатимуть підготовчий період для впровадження.

Виходячи з оновлених підходів до викладання історії, у МОН наголосили на потребі запровадження єдиного загальноосвітнього курсу історії, бо історія України є невіддільним складником європейської та загалом світової історії.

12 вересня 2024 року відповідно до запитів педагогічних працівників  громади консультантом Центру професійного розвитку  педагогічних працівників Гребінківської міської ради Людмилою Боковець було організовано та проведено педагогічний форум «Концепція реформування історичної освіти».

Речниками заходу виступили:

Островський Валерій Васильович, кандидат історичних наук, в. о. доцента кафедри теорії та методики навчання, методист лабораторії суспільно-філологічних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,  автор та співавтор понад 160 наукових статей, книжок, підручників, навчальних програм з історії, доповідей і виступів під час різнорівневих науково-методичних заходів. Валерій Васильович входив до складу робочої групи з розроблення концептуальних засад реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти.

Дяків Василь Григорович, вчитель історії, громадянської освіти та основ здоров’я Заліщицької державної гімназії міста Заліщики Тернопільської області, заслужений вчитель України, переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Василь Григорович є співавтором  модельної навчальної програми «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти 5–6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти.

Команда ЦПРПП ГМР дякує  спікерам  за роз’яснення та  обґрунтування подальших шляхів реалізації і втілення концепції реформування історичної освіти  України в закладах загальної середньої освіти.

Відеозапис заходу можна переглянути за покликанням.

Про затвердження концептуальних засад реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти (Наказ МОН № 1072 від 30.07.2024).

Для отримання доступу до відеозапису потрібно: натиснути на покликання, в тексті повідомлення вказати ПІБ та заклад. Доступ відкриваємо протягом 1-2 днів (оповіщення надходить на вашу електронну пошту).

Фото без опису 

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора