STEM-скарбниця: цікаві проєкти для мотивації пізнавальної та дослідницької діяльності
Основні завдання реалізації напряму STEM у початковій школі – стимулювання допитливості, підтримка інтересу до навчання і пошуку знань, мотивація до самостійних досліджень, створення простих приладів, конструкцій тощо. Шляхами реалізації можуть бути: проведення навчальних екскурсій, днів науки, творчості, винахідництва, впровадження проєктного навчання. Під час занять має здійснюватися формування навичок дослідницької діяльності, закладання основ обізнаності зі STEM-галузями, професіями, стимулювання інтересу учнів до подальшого опанування курсів, пов’язаних зі STEM.
Сьогодні STEM-освіта активно застосовується в шкільній практиці найчастіше у формі «проєктної діяльністі», що дає можливість використовувати знання з різних галузей. STEM-освіта за допомогою практичних занять демонструє школярам можливість застосування науково-технічних знань в житті.
STEM-освіта сприяє розвитку навичок критичного мислення та розв’язуванню проблем, необхідних для подолання труднощів, з якими діти можуть зіткнутися в житті.
5 листопада 2024 року, відповідно до запитів педагогічних працівників громади, консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради Людмилою Боковець було організовано майстерку «STEM-скарбниця: цікаві проєкти для мотивації пізнавальної та дослідницької діяльності».
Захід провела Волторніст Надія Миколаївна, вчителька початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Лохвицької гімназії № 1 Лохвицької міської ради Полтавської області, вчитель-методист, переможниця всеукраїнського інтернет-конкурсу «Учитель року» за версією науково-популярного природничого журналу «Колосок» у 2019 та 2022 роках, фіналістка цього конкурсу у 2020 році, переможниця районного етапу всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року" у 2019 році.
Команда ЦПРПП ГМР висловлює щиру вдячність пані Надії за практичні поради застосування напрямку STEM-освіти у початковій школі.
Презентацію до заходу можна завантажити за покликанням.
Відеозапис заходу можна переглянути за покликанням.
Для отримання доступу до матеріалів потрібно: натиснути на покликання, в тексті повідомлення вказати ПІБ та заклад. Доступ відкриваємо протягом 1-2 днів (оповіщення надходить на вашу електронну пошту).